Радванска отстрани Козлова в тренировъчно темпо

Wimbledon, I кръг

Агнешка Радванска – Катерина Козлова 6-2 6-1

В един от малкото мачове, за които нямаше никакви притеснения дали ще се изиграят заради дъжда, Агнешка Радванска мина безпроблемно през Катерина Козлова с 6-2 6-1 на Централния корт.

Поставената под №3 в основната схема на турнира едва отърва пробив в началото на мача, но после бързо се мобилизира и направи брейк за 2-0. Последва втори пробив за Ага при 40-15 в четвъртия гейм след непредизвикана грешка на Козлова. До края на сета украинката намали на 2-5, но прецизните отигравания на Радванска сломиха съпротивата й. При този резултат в мача се стигна до дюс в последния гейм, но след непредизвикана грешка на украинската тенисистка и бекхенд воле на полякинята, всичко приключи – 6-2.

През втората част доминацията на полската тенисискта продължи. В четвъртия гейм тя изостана 15-40, но получи серия от подарени точки. Козлова първо допусна двойна грешка, а след това направи три непредизвикани и изостана 1-3. До края на двубоя всичко беше тенис монолог от страна на Радванска. При 5-1 и 30-30 тя излезе на предвидливо на мрежата и достигна до мачбол, който беше отразен от украинката, която неутрализира и втория, до който опонентката й стигна. Ага драстично свали темпото, усещайки, че побеждава, но само забави неизбежния изход, който дойде секунди по-късно – 6-1.

Следващата съперничка на поставената под №3 ще бъде измежду Карин Кнап/Ана Конюх. Мачът между двете започна, но бе прекъснат още в първия гейм заради валежите.

В някои от мачовете, които успяха да се доиграят от вчера и не бяха отново прекъснати, Андреа Петкович победи  Нао Хибино с 3-6 7-5 6-2, а Евгения Родина се справи с  Леся Цуренко – 6-3 7-5.