Радванска подчини световната №1 Халеп след почти 2-часова драма

Miami Open, трети кръг
Симона Халеп – Агнешка Радванска 3-6 6-2 6-3

Агнашка Радванска изхвърли от турнира в Маями световната №1 Симона Халеп, постигайки обрат с 3-6 6-2 6-3. Полякинята навакса сет изоставане, а в решителната част заличи пасив от 0-2 гейма. За Радванска това е първа победа над представителка на топ 5 от 2016 г. насам. Халеп за първи път през тази година отпадна в турнир преди 1/2-финалната фаза. Победителката ще срещна Виктория Азаренка или Анастасия Севастова.

Халеп поведе 3-1 в първия сет, след като допусна брейк, но реализира два. Румънката взе подаването си за 4-1, но изпусна пробива преднина, който имаше, след като не се справи със сервис гейма си за 4-3. Все пак следващие два гейма дойдоха на сметката на топ поставената тенисистка – 6-3.

Радванска не остави шанс на опонентката си във втория сет, повеждайки 4-0, като накрая затвори частта 6-2.

В третия сет световната №32 изостана 0-2, но после показа най-добрия си тенис от доста време насам и изравни 2-2. В осмия гейм Ага проби за 5-3 и при този резултат сервираше за победата. Поведе 40-30, като на мачбола се защити добре със сечен бекхенд, а Халеп изкара форхенд при опит да търси линията по обратния диагонал – 6-3.

По-рано през деня Каролина Плишкова имаше много тежък мач срещу Су-Уей Хсие, като измъкна победата с 6-4 1-6 7-6(4) и продължава срещу Зарина Диас, която победи Карина Витхьофт 4-6 7-5 6-0.