Радванска пренесе победната си серия в Мелбърн, китайка отстрани Слоун Стивънс

Australian Open, I кръг
Агнешка Радванска – Кристина Макхейл 6-2 6-3

Агнешка Радванска си проправи път към втория кръг на Australian Open с 6-2 6-3 над Кристина Макхейл в мач с цели 11 пробива. Реално, американката удържа подаването си само веднъж за всичките 82 минути на двубоя. „Просто се радвам, че успях да започна турнира с двусетова победа“, призна Ага.

Полякинята откри срещата със сравнително лесен сервис гейм, след което на корта се разрази вихрушка от пробиви – общо шест до края на сета. Единствено Радванска удържа още веднъж подаването си за 5-2 и фиксира 6-2 с още един брейк.

Втората част потегли с четири поредни пробива, а световната №4 нанесе своя удар за 5-3 и приключи мача с първия си сервис гейм на нула за деня. По този начин Радванска пренесее победната си серия от Шънджън в Мелбърн и очаква Южени Бушар или Александра Крунич.

Слоун Стивънс – Киан Ван 3-6 3-6

Слоун Стивънс вече е извън турнира след поражение от съперничка извън топ 100 – 3-6 3-6 от китайката Киан Ван, която е №102 в ранглистата при жените. Американката откри мача с пробив, а и двете тенисистки срещаха сериозни проблеми на свой сервис.

Ван се върна от 0-40, за да удържи второто си подаване, а нататък изригна със серия от четири поредни гейма от 2-3 до 6-3. Китайката бързо пое контрола над мача след почивката с два пробива за 3-0 и макар Стивънс да намали до 3-4, световната №102 затвори срещата с още един брейк за 6-3 и ще се изправи срещу Ана-Лена Фрийдзам.

Друга американка все пак продължи напред – Лорън Дейвис обърна Анастасия Павлюченкова с 1-6 6-3 6-4 и си осигури мач с Магдалена Рибарикова. Същевременно, Кристина Младенович пречупи Доминика Цибулкова с 6-3 6-4 и продължава срещу Никол Гибс.