Радванска се срина срещу 17-годишната Белис в Дубай

DDF Tennis Championships, III кръг
Агнешка Радванска – Катрин Белис 4-6 6-2 2-6

Фестивалът на изненадите на DDF Tennis Championships продължава с пълна сила. Този път жертвата е шампионката от 2012-а Агнешка Радванска, която се срина срещу 17-годишната Катрин Белис с 4-6 6-2 2-6. Това е и първа Топ 10 победа за тийнейджърката от САЩ.

Белис играеше изключително зряло за възрастта си и се възползва от недобрата форма на Радванска, която загуби за трети път в последните 4 мача. Тийнейджърката отпусна само един брейкбол на съперничката си в целия първи сет и го отрази, но за сметка на това грабна своя едничък шанс и направи брейк за 4-3, с който успя да фиксира резултат 6-4 на таблото.

Очаквано, след почивката настъпи спад в играта в 17-годишната американка и Радванска доминираше до крайното 6-2 във втората част. Това обаче по никакъв начин не успя да пречупи съпротивата на Белис, която поведе с 2-0 в началото на решаващия сет. Ага намери сили да изравни до 2-2, само че след това дойде време за едни от най-сладките мигове в кариерата на Белис, която наниза четири поредни гейма и изтръгна победата с 6-2.

„Това е едно от най-хубавите усещания в живота ми – заяви тийнейджърката. – Щастлива съм от резултата, защото се трудих много. Със сигурност играят най-добрия си тенис в момента.“

Американката ще излезе в следващия кръг срещу Каролине Возняцки или Катерина Бондаренко.

Без тенис Дубай е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и виж коефициентите за турнира на bet365.com