Радванска – Цибулкова и Младенович – Пуиг са първите четвъртфинални двойки в Ийстбърн

Радванска - Цибулкова и Младенович - Пуиг са първите четвъртфинални двойки в Ийстбърн

Aegon International, III кръг

Агнешка Радванска – Южени Бушар 6-3 6-3

Агнешка Радванска не остави никакъв шанс на Южени Бушар и намери място на четвъртфиналите в Ийстбърн след 6-3 6-3. Бившата шампионка премина през II кръг без да доиграва мача си с Миряна Лучич-Барони и беше по-свежа и енергична срещу канадската си съперничка.

Поставената под №1 в основната схема стартира силно и проби в третия гейм за 2-1 в своя полза. Тогава реши, че може да довърши сета по инерция, но планът й бързо се промени, след трудно взет сервис гейм – 3-1. Последва серия, в която и двете оказваха нулева съпротива при посрещане. Но това беше капан на полякинята, която демонстрира убийствена игра от ретур в деветия гейм, достигайки до 3 брейкбола и реализира още първия – 6-3.

Вторият сет обаче нямаше нищо общо с първия. Радванска и Бушар си размениха два пробива в самото начало. Полската тенисистка първа спечели подаването си, спасявайки три брейкбола. Уморена от усилията, които положи при посрещане, Бушар бе пробита и изостана 1-3. Успя обаче да спечели и следващите два гейма и изравни 3-3, но това беше и моментът, в който горивото й свърши и загуби сета 3-6, както и възможността да играе на четвъртфинал.

Там Радванска ще мери сили с Доминика Цибулкова, която отстрани Катерина Бондаренко със 7-6(3) 6-3.

Битката в първия сет между словашката тенисистка и украинката беше много оспорвана и изпълнена с обрати. Бондаренко започна по-силно, повеждайки 3-0. Съперничката й обаче бавно и сигурно се връщаше, след като навакса изоставане от 2-5 и даже обърна – 6-5. Цибулкова допусна пробив за 6-6 и тайбрекът реши всичко в сета – 7-6(3).

След почивката всичко приключи много по-бързо. След много дълъг първи гейм, в който украинската тенисистка направи всичко възможно, за да пробие безуспешно, тя изостана 0-1. А именно това много повлия психологически на играта й, която се срина до 0-4. Бондаренко се опита да се върне в срещата, но силите й стигаха колкото да спечели само 3 гейма и да загуби и втория сет – 3-6.

Каролине Возняцки пък приключи участието си на турнира в Ийстбърн. Въпреки че започна срещата много добре, датската тенисистка не успя да запази постоянството в играта си и загуби с 6-4 3-6 4-6 от Моника Пуиг. На четвъртфинал тя ще играе с Кристина Младенович.

Французойката изигра равностоен мач с Ана-Лена Фрийдзам, но в най-важните моменти направи нужното, за да се поздрави с победата 6-4 7-6(4).

Първият сет от мача се превърна в драма, изпълнена с пробиви. До 2-2 тенисистките имаха на сметката си по един направен и един допуснат брейк. Германката поведе 4-2, но играта й спря да е ефективна и загуби сета 4-6.

Противно на очакваното, пробивите драстично намаляха след почивката. Двете отново си размениха по 1 в първите четири гейма, но после смениха тактиката и започнаха да печелят сервис геймовете си. При 6-6 се стигна до тайбрек, от който Младенович излезе като победител в сета и мача.