С 6-0, 6-0 Хуркач и Швьонтек поведоха Полша към четвъртфинал

Хуберт Хуркач и Ига Швьонтек гарантираха мястото на Полша на четвъртфиналите на United Cup. В решителния мач на смесени двойки двамата постигнаха внушителен успех с 6-0, 6-0 над испанците Алехандро Давидович Фокина и Сара Сорибес Тормо.

Двамата изиграха впечатляващ мач, в който спечелиха 78% на първи сервис, не дадоха брейкбол на съперника и триумфираха след едва 43 минути на корта.

Така Полша се превърна в първия сигурен участник в елиминациите на турнира. Швьонтек пък стартира „гевреците“ през 2024-а, след като през миналия сезон постигна 20 сета с 6-0 в своя полза.

„Опитвам да науча Хуби, че няма нужда да играе тайбрек във всеки сет“ – пошегува се световната №1 след мача.

По-рано през деня тя бе категорична и в сингъла срещу Сорибес Тормо – 6-2, 6-1. Така тя изравни резултата след успеха на Давидович Фокина с 3-6, 6-3, 6-4 над Хуркач.

В Сидни също се стигна до решителен мач в смесените двойки, в който Норвегия в състав Каспър Рууд и Улрике Ейкери победиха Хърватия с Дона Векич и Иван Додиг след 6-2, 3-6, 10-7.

Преди това Векич победи Малене Хелго със 7-5, 3-6, 6-3, а Рууд бе категоричен срещу Борна Чорич – 6-4, 6-1.

Гледай тенис на MAX с най-вълнуващите двубои от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP Finals и ATP Next Gen, на живо, само в ефира на MAX Sport. За повече информация: https://maxsport.live/max-sport-plus