Сакари и Рибакина започнаха сезона с трудни победи

WTA 500 Аделаида, първи кръг
Мария Сакари – Тамара Зиданшек 6-2, 0-6, 6-4
Елена Рибакина – Сторм Сандърс 6-4, 1-6, 6-1

№3 Мария Сакари и №7 Елена Рибакина записаха първите победи в основната схема на WTA 500 турнира в Аделаида, който стартира сезона на най-високо ниво в женския тенис. Двете се справиха съответно с Тамара Зиданшек и Стор Сандърс.

Гъркинята бе първата победителка за сезона като за втори път в последните четири години стигна до успеха в мач, в който загуби сет на 0.

Първият сблъсък между полуфиналистките от Ролан Гарос 2021 продължи 2 часа и 5 минути и мина през доста обрати. Сакари спечели три от последните четири гейма, включително и последните осем точки, след като преди това Зиданшек бе изравнила в решителния сет от изоставане 0-3.

Добрата защита бе ключът към успеха на гъркинята, която направи 20 уинъра по-малко, но и 10 непредизвикани грешки по-малко. В целия мач имаше общо 27 брейкбола като двете направиха по четири пробива.

Рибакина също имаше труден мач срещу Сандърс, в който реализира 44 уинъра за крайното 6-4, 1-6, 6-1. Тя проби пет пъти и спаси девет от 13-те брейкбола на съперника си.

Сакари и Рибакина могат да се срещнат на четвъртфинал като за целта ще трябва да запищшат по още една победа. Рибакина ще срещне във втори кръг победителката от мач между квалификантки, докато Сакари очаква Шелби Роджърс или друга квалификантка.