Сакари не остави шансове на Анисимова и е на 1/8-финал на US Open

US Open, трети кръг

Мария Сакари – Аманда Анисимова 6-3, 6-1

Мария Сакари се класира за 1/8-финалите на US Open след като записа убедителна победа над Аманда Анисимова. Мачът бе очакван с огромен интерес, но Анисимова, която елиминира Виктория Томова в първия кръг, нямаше отговор за почти безупречната игра на своята опонентка.

Анисимова на два пъти успя да поведе в началото на първия сет, но след това Сакари стигна до пробив и обърна резултата от 1-2 до 4-2. Американката намали пасива си, но веднага след това Сакари стигна до нов пробив и спечели сета с 6-3, след като имаше нужда от само един сетпойнт, за да поведе в мача.

Вторият сет, подобно на първия, започна с гейм за Анисимова. Никой обаче не предполагаше, че това ще се окаже последният спечелен от американката гейм в този мач. Сакари вдигна рязко темпото и отново започна да демонстрира много агресивна и прецизна игра, която не остави никакви шансове на нейната опонентка. Гъркинята спечели шест поредни гейма, два от които на нула, като по този начин приключи срещата след само 56 минути игра.

По този начин Сакари достигна до четвъртия кръг на US Open, като това е най-доброто ѝ постижение в турнира до момента. В следващата фаза обаче отново я очаква много сериозна опонентка в лицето на Слоун Стивънс или Серина Уилямс.