Само два загубени гейма и първи финал от Ролан Гарос насам за Гоф

ASB Classic, полуфинал
Коко Гоф – Данка Ковинич 6-0, 6-2

Коко Гоф загуби само два гейма, за да спечели безпроблемно полуфинала си срещу Данка Ковинич на WTA 500 турнира в Аделаида. Американката се нуждаеше от само 72 минути за крайното 72 минути.

Първите сет приключи след само 24 минути, а в началото на втората част изглеждаше, че Гоф може да постигне и „двоен геврек“. Тя поведе с 2-0 преди черногорката най-сетне да вземе гейм, пробивайки за 1-2.

Това не притесни 18-годишната ѝ съперничка, която набързо проби отново и малко по-късно сложи край на срещата при петия си мачбол.

За Гоф това е първи финал от миналогодишния Ролан Гарос. В опит да достигне до третата си титла на ниво WTA тя ще срещне испанката Ребека Масарова, победила белгийката Исалин Бонавентур след 6-3, 6-3 във втория полуфинал.