Сан Хосе: Жабур победи Кийс, Бадоса оцеля срещу Мандлик

Финалистката от Уимбълдън Онс Жабур започна участието си на WTA 500 турнира в Сан Хосе с успех 7-5, 6-1 над Медисън Кийс. За третата в схемата следва мач срещу Вероника Кудерметова или Клеър Лиу в петъчните четвъртфинали.

В първия си турнир от Уимбълдън насам тунизийката проби в първия гейм, но малко след това губеше с 3-5 от шампионката от 2017-а.

Жабур отговори подобаващо, печелейки 10 от следващите 11 гейма, за да стигне до успеха след 82 минути.

„Благодарна съм, че играх вечерта, защото е по-бавно и това ми помага с условията. Знам, че тя играя бързо, но огромно уважение към нея. Тя е страхотен играч. Знаех, че ще бъде тежък мач за мен. Опитах да остана ниско и да удрям топката възможно най-ниско. Да я накарам да играе отново и в края се чувствах много по-добре“, коментира победителката, която завърши мача със 7 уинъра и 12 непредизвикани грешки.

Неочаквано труден мач имаше поставената под №2 Паула Бадоса. Тя губеше с 3-5 в третия сет преди да успее да обърне американската квалификантка Елизабет Мандлик за крайното 6-2, 5-7, 7-6(5).

Бадоса проби дъщерята на легендата Хана Мандликова два пъти в момент, в който тя сервираше за мача, а след това измъкна и решителния тайбрек.

Световната №240 получи уайлд кард за квалификациите, от който се възползва максимално. От играта ѝ остана впечатлена и самата Бадоса.

„Мисля, че понякога е малко объркващо, когато играеш срещу играч с нейния ранкинг, защото не очакваш такъв резултат и си мислиш, че не вършиш нещата добре. Но честно казано мисля, че играх доста добре, а тя беше невероятна и трябва да го приема.“

На четвъртфинал Бадоса очаква победителката от дербито между Коко Гоф и Наоми Осака.