Серина даде три гейма на Перейра и се класира за третия кръг

Roland Garros, II кръг
Серина Уилямс – Теляна Перейра 6-2 6-1

Серина Уилямс продължава похода си към защита на титлата от Ролан Гарос и към първи мейджър трофей от миналогодишния Уимбълдън с двусетова победа над Теляна Перейра с 6-2 6-1. Американката прекара час и шест минути на корта, за да преодолее съпротивата на световната №81 и да си осигури място в третия кръг, където ще играе с  Кристина Младенович, която победи Тимеа Бабош с 6-4 6-3.  В двете срещи дотук Серина е загубила общо пет гейма.

В петия гейм на двубоя от втория кръг при резултат 0-4 Перейра направи първия си уинър в мача, а малко по-късно спечели първия си гейм. В шестия гейм бразилката показа отлични качества на мрежата и стигна до брейкбол, при който пусна къса топка, Серина изкара удара си в аут и загуби един пробив от аванса си.

Тя бързо поправи грешката си, проби и си осигури да сервира за сета с нови топки. Американката поведе с 40-0, но световната №81 подходи агресивно и отрази първия сетбол. При втория не издържа на мощния форхенд на носителката на 21 титли от Големия шлем.

Световната №1 си осигури ранен аванс във втория сет, а при 1-5 Перейра сервираше за оставане в мача. Агресивен ретур на Уилямс и първи мачбол, но опитът ѝ за къса не се получи. При втория мачбол Перейра пласира отличен сервис по правата. Серина обаче си извоюва нов шанс и противничката ѝ изкара форхенда си в аут, с което мачът приключи.

Кики Бертенс, която на старта на турнира изхвърли Анджелик Кербер от битката за Париж, вече е в третия ктъг, след като победи Камила Джорджи с 6-4 6-1. Следващата ѝ съперничка е младата рускиня Дария Касаткина, която надделя над опитната Виржини Разано с 3-6 6-1 6-3.

Доминика Цибулкова победи Ана Конюх с 6-4 3-6 6-0 и ще играе с Карла Суарес Наваро, а Полин Парментие продължава да радва местната публика, като се наложи над Ирина Фалкони с 6-3 6-1 и ще срещне Тимеа Бачински.