Серина се справи с Бегу и ще гледаме американски финал в Рим

Internazionali BNP D’Italia, полуфинал
Серина Уилямс – Ирина-Камелия Бегу 6-4 6-1

Въпреки че не показа безкомпромисната си игра от четвъртфинала със Светлана Кузнецова, Серина Уилямс победи Ирина-Камелия Бегу с 6-4 6-1 и се класира за финала на Internazionali BNP D’Italia. В прекъсвания неколкократно заради дъжд полуфинал румънката, която №35 в света, показа агресивна игра и отличен ретур най-вече в първата част на двубоя, но не можа да се справи със световната №1.

На финала Уилямс, която е трикратна шампионка в Рим, ще играе с 21-годишната си сънародничка Мадисън Кийс, срещу която има две победи от два мача.

Посрещащите спечелиха четвъртия и петия гейм. В шестия световната №1 имаше два поредни брейкбола, но допусна две поредни грешки от форхенд. Тя отново стигна до брейкбол, но румънката я разходи в двата края на корта и Серина сбърка. Отново заваля и мачът бе прекъснат за няколко минути.

При подновяването на играта Серина проби. Още в следващия гейм обаче 25-годишна румънка, която в Шънджън контузи коляното си не беше тренирала месец, притисна именитата си съперничка. Тя матира Уилямс с бекхенд уинър по правата за брейкбол, последван от непредизвикана грешка на Серина. Световната №1 проби в десетия гейм и записа сета на сметката си.

Вторият сет започна с нова размяна на брейкове, след което Серина съумя да стабилизира играта си и мощно драйв воле поведе с 4-1.

При 5-1 трикратната шампионка във Вечния град сервираше за мача. След агресивна игра от основната линия Бегу изравни за 30-30, но при следващото разиграване Уилямс стигна до мачбол и със стил приключи срещата, продължила час и половина.