Серина: Отнемането на гейм бе сексистко

Вечерта бе меко казано емоционална за Серина Уилямс. Американката бе на 2 сета от това да изравни рекорда на Маргарет Корт за най-много титли от Големия шлем, но се срина психически на финала срещу Наоми Осака. В началото на втората част получи официално предупреждение от съдията за помощ от треньора си, бе наказана с точка заради чупене на ракета и с цял гейм поради обиди към съдията.

В крайна сметка шесткратната шампионка отстъпи на 20-годишната японка с 2-6 4-6.

„Все още не знам как се чувствам. Още не съм имала времето да осмисля всичко. Опитвам да остана позитивно настроена и да извлека всички добри неща, да продължа с тях.“

В пресконференцията си след мача Уилямс коментира скандала със съдията Карлос Рамос:

„Не мога да стоя тук и да кажа, че не бих го нарекла крадец, защото той открадна гейм от мен. Виждала съм мъже да наричат съдиите по различни начини. Боря се и за женските права, за равенството между половете, всички тези неща. Да го нарека „крадец“ и да ми вземе гейм… чувствам, че това е сексистко.“

„Никога не е взимал гейм на мъж, който го е наричал „крадец“. Потресена съм. Аз обаче ще продължавам да се боря за равенството между половете – например трябваше да бъде позволено на Корне да си смени тениската, без да получи глоба.“