Серина Уилямс побеждава, вече е в третия кръг на Australian Open

Australian Open, втори кръг

Серина Уилямс – Тамара Зиданчек Словения 6-2 6-3

Седемкратната шампионка в Мелбърн Серина Уилямс се класира за третия кръг. Американката, която има 23 титли от Големия шлем победи Тамара Зиданчек с 6-2 6-3 за час и 20 минути. Мачът на Род Лейвър Арена започна ударно за Уилямс, която още в първия гейм проби 70-ата в света словенка. След това взе подаването си, а Зиданчек намали аванса и печелейки третия гейм без нито една загубена точка. Уилямс продължи успешната си серия, като спечели макар и трудно следващите три гейма, за да поведе с 5-1. Словенката се върна в сета, като спечели подаването си, същото стори и Серина, за да затвори първата част с 6-2, 32 минути след началото на мача.
Втората част Зиданчек успя да затрудни съперничката си, като играта вървеше гейм за гейм. След като взе подаването на словенката в седмия гейм на нула точки, Уилямс поведе с 4-3, не допусна обрат и логично спечели следващите два гейма, а с това и сета с 6-3.
Американката записа седем аса в срещата.

serena williams ao 2020

22-годишната Тамара Зиданчек отново не успя да прескочи втория кръг при второто си участие в Мелбърн. Серина Уилямс достига за 19 път до тази фаза при 20-е си участия в първия турнир от Големия шлем.  На 38 години тя показа, че е в отлична форма, след като спечели турнира в Оукланд в началото на месеца и има амбицията да спечели 24-ата си титла от веригата.
През 2019 година отпадна на четвъртфиналите, а последният и трофей от Големия шлем е именно този от Australian Open през 2017-а година. В третия кръг Серина Уилямс ще играе с китайката Ван Циан, която по-рано днес победи Фиона Феро с 6-1 6-2.
В последния мач за деня десетата поставена американката Мадисън Кейс победи – Аранча Рус от Холандия с 7-6 6-2. В третия кръг Кейс играе с Мария Сакари от Гърция.

Още резултати:

Първи кръг: Анастасия Павлюченкова– Нина Стоянович 6-1, 7-5, Карла Суарес Наваро– Арина Сабаленка 7-6 (6)7-6(6), Елиз Мертенс – Данка Ковинич 6-2 6-0, Хедър Уотсън – Кристина Плишкова 4-6 6-3 6-1, Анет Контавейт – Астра Шарма 6-0 6-2,Тейлър Таунзенд – Джесика Пегула 6-4 7-6(5).

Втори кръг: Наоми Осака – Женг Сейсей 6-2 6-4, Ашли Барти – Полона Херцог 6-1 6-4, Петра Квитова – Паола Бадоса 7-5 7-5, Каролин Вожняки –  Даяна Ястремска 7-5 7-5, Коко Гоф– Сорана Кърстя 4-6, 6-3 7-5, Юлия Гьоргес – Петра Мартич 4-6 6-3 7-5, Сара Сорибес Тормо – Вероника Кудерметова 2-6 6-1 6-1, Джън Шуай – Кати МакНали 6-2 6-4, Екатерина Александрова – Барбора Крейчикова 6-1 6-3, Алисън Риск – Лин Жу 6-3 6-1, София Кенин – Ан Ли 6-1 6-3, Онс Жабур– Каролине Гарсия  1-6 6-2 6-3, Мария Сакари – Нао Хибино 7-6(4) 6-4, Шуай Джън – Катрин Макнели 6-2 6-4, Грийт Минен  – Елена Рибакина 6-3 6-4, Ван Циан  – Фиона Феро 6-1, 6-2.