Серина Уилямс се класира за девети път на финал на Уимбълдън след разгромен успех

Wimbledon, полуфинал

Серина Уилямс – Елена Веснина 6-2 6-0

Серина Уилямс се класира за девети финал на Уимбълдън в кариерата си след лесен успех над изненадваща полуфиналистка Елена Веснина с 6-2 6-0

Мачът стартира с пълно превъзходство на американката. Веснина отиграваше предимно плоски удари в центъра на корта и това даваше възможност на противничката й да разгърне пълната си мощ. Само след 15 минути игра резултатът бе 4-0 за шампионката, като рускинята бе записала едва шест точки на таблото въпреки като цяло доброто си сервиране – 2 аса и втори сервиси с около 95 мили в час.

В гейм №5 Уилямс стигна до нов брейкбол, но Веснина отрази с ас, а след сгрешен лоб от американката, най-накрая записа гейм в сметката си.

Минути по-късно рускинята можеше да се похвали с втори спечелен сервис гейм, след като започна да насочва по-често форхенда си по диагонала и Серина трябваше да сервира за сета при 5-2.

С помощта на феноменалния си начален удар тя приключи частта с лесен гейм на нула. Статистиките показваха, че Уилямс печели над 80 % от точките на разигран първи сервис в този турнир. Веснина бе поредната тенисистка, която нямаше отговор на това оръжие, определено от Трейси Остин и Линдзи Дейвънпорт за най-ефективното и страховито в WTA в момента.

Марковите ретури и форхенд на Серина й донесоха трети пробив в подаването на съперничката й още в откриващия гейм на втория сет. Времето на Веснина на корта сякаш започваше да изтича.

Рускинята пласира четвъртия си ас от началото на полуфинала в гейм №3, но отново бе пробита след страхотно движение и минаващ удар от бекхенд на шампионката и двойна грешка.

Уилямс дръпна с 4-0 във втория сет, а особено впечатляващо бе, че тя беше загубила само три точки на свой сервис до този момент.

Веснина се опита да запише гейма на честта, но сгреши къса топка от бекхенд, а след още един впечатляващ минаващ удар от форхенд в движение, стигнахме до 5-0 и сервис за мача на 21-кратната шампионка в турнири от Големия Шлем.

С още един ас и две стабилни волета Серина Уилямс спечели пореден гейм на нула, заформи „лешника“ и се класира за финала, където ще срещне Анджелик Кербер или Винъс Уилямс.