Серина Уилямс отпадна на 1/8-финалите в Парма

Emilia-Romagna Open, 1/8-финал

Серина Уилямс – Катерина Синякова 6-7(4), 2-6

Серина Уилямс отпадна от WTA 250 турнира в Парма след поражение от световната №68 Катерина Синякова на 1/8-финалите. Първият сет бе напълно равностоен, но във втората част по-добрата физическа кондиция на чехкинята се оказа решаваща и тя намери място в следващата фаза.

Там нейна опонентка ще бъде победителката от мача между Анна-Лена Фрийдзам и Каролин Гарсия.

Уилямс бе по-агресивна на начален удар и записа повече асове от своята опонентка (5-0), но и направи повече двойни грешки (7-4). Синякова бе по-резултатна както на сервис (42-37), така и на ретур (32-19), като освен това реализира четири от осемте си точки за пробив, докато световната №8 оползотвори два от четирите си брейкпойнта.

Американката поведе в резултата, след като отрази точка за пробив в откриващия гейм, но след това самата тя пропусна брейкпойнт и Синякова възстанови равенството. Впоследствие и двете опонентки спечелиха следващите си четири сервис гейма, като по този начин резултатът стана 5-5. В десетия гейм Уилямс пропусна сетбол и това ѝ струваше скъпо, тъй като след това Синякова осъществи първия пробив в мача и обърна резултата. Световната №8 обаче успя да изравни и така се стигна до тайбрек.

Синякова поведе с 3-1, но след това Уилямс възстанови равенството. Чехкинята обаче не позволи на именитата си опонентка да стигне до обрат и спечели сета със 7-6(4).

Вторият сет започна с пробив на Уилямс, но Синякова върна брейка, след което поведе с 2-1. Носителката на 23 титли от Големия шлем изравни резултата, но това се оказа последният позитивен момент за нея в днешния мач.

Дългият и оспорван първи сет даде своето отражение върху представянето на американката и нейната умора ставаше все по-видима с напредването на втората част. Синякова спечели следващите три гейма на нула, а в осмия пред нея се откриха три поредни мачбола. Уилямс спаси първите два, но при следващата си възможност чехкинята не остави шансове на първата поставена и триумфира със 7-6(4), 6-2 след 1 час и 38 минути на корта.