Шафаржова продължава без загубен сет в Квебек. Предстои чешки 1/4-финал

Топ поставената на турнира в Квебек Луцие Шафаржова записа нова чиста победа в надпреварата, като този път в 1/8-финален мач надигра София Кенин с 6-4 6-3. Чешката тенисистка доминираше в първия сет, а във втория навакса брейк пасив, за да довърши опонентката си в последователни сетове.

Геймовете минаваха безметежно за подаващите в началото на двубоя, като чак в осмата част американката даде първи признаци на колебание, когато изостана 30-40 на свой сервис. Взе обаче следващите три точки и изравни – 4-4.

Шафаржова я притисна отново в десетия гейм, когато пак поведе 40-30, а впоследствие материализира сетбола – 6-4.

Световната №112 проби за 3-2 след почивката, но допусна моментален рибрейк. Шафаржова влезе в серия и до края не отпусна гейм – 6-3.

Следващата опонентка на победителката е сънародничката ѝ Луцие Храдецка, която надигра Бианка Андреску 2-6 6-2 7-5.