Шафаржова взе сет на нула, но се бори още два часа за първа победа в Будапеща

Hungarian Ladies Trophy, I кръг
Луцие Шафаржова – Магда Линет 6-0 5-7 7-6(4)

Луцие Шафаржова спечели сет на нула и въпреки това трябваше да се бори почти два часа и половина за успеха с 6-0 5-7 7-6(4) над Магда Линет на старта на дебютното издание на Hungarian Ladies Trophy.

Шафаржова профуча през първия сет с 6-0 за 31 минути, като най-трудният й гейм дори не бе на нейн сервис. При резултат 4-0 за чехкинята, тя пропусна четири брейкбола в маратонско подаване на Линет, но проби от петия шанс и „върза геврек“ на съперничката си в Будапеща. Луцие продължи да доминира и в началните минути на втората част, когато направи брейк за 2-1 и затвърди за 3-1, но само че полякинята й видимо започна да изравнява играта.

Сервисът на Шафаржова пък не функционираше толкова ефективно до края на сета и макар тя да се върна от 0-40 в следващото си подаване, все пак го загуби и резултатът стана 3-3. Началният удар предаде чехкинята на прага на тайбрека при 5-6, когато тя подари три сетбола на противничката си, а Линет отговори на слаб втори сервис с брутален бекхенд ретур уинър и рестартира двубоя със 7-5 гейма.

Двете съпернички се вложиха максимално в третия сет и след един час равностойна битка се стигна до логичен тайбрек. В него двете продължиха да се движат като скачени съдове в резултата и смяната на полетата дойде при 3-3 точки. Шафаржова все пак изтръгна победата с едничък минипробив и 7-4 точки след 2 часа и 25 минути на корта.

Чехкинята продължава във втори кръг срещу Су-Уей Хсиех, която отстрани трудно Сара Сорибес Тормо с 2-6 6-3 6-1. В мача имаше общо 12 пробива, като испанката поведе с 5-0 гейма в първата част и я затвори лесно с 6-2. След почивката обаче, Сорибес Тормо успя да спечели подаването си само веднъж и предаде частта с 3-6. Огледално на първия сет, Хсиех поведе с 5-0 гейма в третия и подпечата обрата с 6-1.

Същевременно, Дона Векич се върна на победния път с 6-3 7-5 над рускинята Екатерина Александрова и ще срещне Юлия Гьоргес или квалификантката Анет Контавейт. Още резултати: Аника Бек – Яна Чепелова 6-2 6-2, Паулин Парментие – Катерина Козлова 7-6(3) 7-6(2).

Тръпнеш ли да разбереш коя тенисистка ще вземе преднина в Будапеща? Виж коефициентите за турнира на bet365.com