Шампионката Плишкова спаси мачбол срещу Осака и е на финал в Бризбън

Brisbane International, полуфинали
Каролина Плишкова – Наоми Осака 6-7(10) 7-6(3) 6-2
Мадисън Кийс – Петра Квитова 3-6 6-2 6-3

Втората и четвъртата в света определиха съперника на Мадисън Кийс на финала в Бризбън в най-дългия мач на турнира, продължил 2 часа и 48 минути.  Каролина Плишкова и Наоми Осака излязоха във втория полуфинал, като за последно двете играха на Australian Open. Там, отново в полуфинален двубой, Осака спечели, за да триумфира след това с титлата.

Този път обаче победител е Плишкова, след като отрази мачбол и реализира обрат до 6-7(10) 7-6 (3) 6-2.

Мачът започна гейм за гейм, като шампионката от последното издание Плишкова, успя да вземе подаването си и да доведе играта до оспорван тайбрек. След точка за точка, чехкинята имаше възможност да затвори сета със 7-5, Осака обаче спечели подаванията си, върна се в играта и измъкна първата част след 12-10 в тайбрека. Осака отбеляза 9 от 16-е си аса в мача именно в първия сет.

Във втория Осака и Плишкова не допуснаха нито една от тях да пробие сервиса на съперничката си до 10-ия гейм. Това обаче първа успя да направи японката, за да поведе с 6-5. Същото стори и чехкинята – тя спаси мачбол, което изпрати развръзката отново в тайбрек. Там световната №2 спечели с 7-3 точки и вкара мача в трети решителен сет.

В него тя проби Осака на два пъти, поведе с 5-2, и макар и трудно, взе подаването си, за да приключи мача след 6-2.

На финала Каролина Плишкова ще играе с Мадисън Кийс, която продължава успешното си представяне в Бризбън. Осмата поставена в схемата американка изхвърли от турнира двукратната победителка от Уимбълдън Петра Квитова след 3-6 6-2 6-3. Това е десети финал за 24-годишната Кийс, която има пет титли в колекцията си, като две от тях спечели през миналия сезон в Чарлстън и Синсинати.

Плишкова също записа успешен сезон, като успя да се изкачи до второто място в световната ранглиста, печелейки 4 от всичките си 15 титли в кариерата до момента.