Симона Халеп определено може да е най-недоволна от съперничката, която жребият на US Open й отреди, тъй като ще потегли срещу участващата с „уайлд кард“ Мария Шарапова. Всяка победа за Халеп може да я приближи значително до така желаното първо място в световната ранглиста, но макар да не е в най-добрата възможно форма, рускинята води с 6-0 в преките двубои.
Именно мачът Халеп – Шарапова се очаква да е голямото шоу на първия състезателен ден на тазгодишния US Open. Той открива вечерната сесия на Arthur Ashe Stadium, която стартира в 02,00 ч. сутринта във вторник.
Ето е програмата за първия ден на US Open:
Arthur Ashe Stadium (започват в 18 ч.):
1. Гарбине Мугуруса – Варвара Лепченко
2. Марин Чилич – Тенис Сандгрен
3. Винъс Уилямс – Виктория Кузмова
4. Симона Халеп Мария Шарапова (02,00 ч. във вторник)
5. Александър Зверев – Дариън Кинг
Louis Armstrong Stradium (започват в 18 ч.):
1. Петра Квитова – Йелена Янкович
2. Джон Иснър – Пиер-Юг Ербер
3. Слоун Стивънс – Роберта Винчи
4. Джак Сок – Джордън Томпсън (не преди полунощ)
Grandstand (започват в 18 ч.):
1. Николас Алмагро – Стийв Джонсън
2. Джоана Конта – Александра Крунич
3. Сам Куери – Жил Симон
4. Каролине Возняцки – Михаела Бурзанеску
Корт №17 (започват в 18 ч.)
1. Лоурън Дейвис – София Кенин
2. Джо-Вилфрид Цонга – Мариуш Копил
3. Танаси Кокинакис – Янко Типсаревич
4. Яна Чепелова – Доминика Цибулкова
Корт №5 (започват в 18 ч.):
1. Кристина Плишкова – Миса Егучи
2. Кевин Андерсън – Джей Си Арагон
3. Сайсай Джън – Алисън ван Уйтванк
4. Лука Пуй – Рубен Бемелманс
Корт №10 (започват в 18 ч.):
1. Кайл Едмънд – Робин Хаасе
2. Клеър Лю – Ин-Ин Дуан
3. Бърнард Томич – Жил Мюлер
4. Паолин Парментие – Осеан Доден
Корт №13 (започват в 18 ч.):
1. Орасио Себайос – Хьон Чунг
2. Йен-Хсун Лу – Карен Хачанов
3. Мона Бартел – Екатерина Макарова
4. Амандин Хес – Шуай Пън
Корт №4 (започват в 18 ч.):
1. Хедър Уотсън – Ализе Корне
2. Раду Албот – Ернесто Ескобедо
3. Анастасия Севастова – Карина Витхьофт
4. Джаред Доналдсън – Николоз Басилашвили
Корт №6 (започват в 18 ч.):
1. Наталия Вихлянцева – Саша Викъри
2. Лукаш Лацко – Беноа Пер
3. Дуди Села – Кристофър Юбанкс
4. Алиаксандра Саснович – Джулия Босеру
Корт №7 (започват в 18 ч.):
1. Тереза Мартинцова – Каролин Гарсия
2. Михаил Кукушкин – Давид Ферер
3. Денис Шаповалов – Даниил Медведев
4. Ана Конюх – Ашли Барти
Корт №8 (започват в 18 ч.):
1. Ришил Хогенкамп – Арина Родионова
2. Алесандро Джианези – Ернест Гулбис
3. Никола Маю – Мартон Фукчович
4. Тимеа Бабош – Виктория Голубич
Корт №9 (започват в 18 ч.):
1. Магдалена Рибарикова – Камила Джорджи
2. Кики Бертенс – Мария Сакари
3. Алберт Рамос – Денис Истомин
4. Иржи Весели – Борна Чорич
Корт №11 (започват в 18 ч.):
1. Пабло Кареньо Буста – Евън Кинг
2. Диего Шварцман – Карлос Берлок
3. Йохана Ларшон – Айля Томлянович
4. Моника Пуиг – Миряна Лучич-Барони
Корт №12 (започват в 18 ч.):
1. Роджерио Дутра да Силва – Флориан Майер
2. Аника Бек – Юлия Гьоргес
3. Миша Зверев – Тай-Сан Квиатковски
4. Ипек Сойлу – Карла Суарес Наваро
Корт №14 (започват в 18 ч.):
1. Дмитри Турсунов – Камеръ Нори
2. Ирина-Камелия Бегу – Катерина Козлова
3. Дона Векич – Беатриз Хадад Мая
4. Томас Фабиано – Джон-Патрик Смит
Корт №15 (започват в 18 ч.):
1. Екатерина Александрова – Ана Зая
2. Андреас Хайдер-Маурер – Евгени Донской
3. Жоао Соуса – Паоло Лоренци
TennisKafe.com