Шарма след скандала в Богота: Мислех, че полудявам

Един от най-скандалните моменти от началото на сезона се случи тази седмица на WTA 250 турнира в Богота. Австралийката Астра Шарма игра срещу Джулия Гато-Монтиконе във втори кръг, а в заключителния сет на мача резултатът бе 1-1 и 0-30 в полза на световната №134. Шарма спечели трета поредна точка, но съдията на стола обърка резултата и вместо 0-40 той заяви, че е 30-15. Малко след това реферът допусна нова грешка и в крайна сметка Гато-Монтиконе спечели гейма, макар всъщност да отбеляза по-малко точки.

Шарма публикува няколко статуса в Twitter, в които сподели своята гледна точка за ситуацията. Тя разказа, че когато се опитала да спори със съдията той признал, че не си спомня как е протекъл геймът, но след като и тя не може да се сети тогава нищо не може да се направи.

„При резултат 40-15 помислих, че би трябвало да съм спечелила гейма, но когато попитах съдията той каза „Не“. Реших, че съм сгрешила, тъй като понякога се случва, когато съм съсредоточена в играта. Това е причината обикновено да вярвам на съдиите. Бях объркана и се опитвах да си спомня кои точки съм спечелила. Погрешно помислих, че той казва, че резултатът е станал 40-30 за мен. Казах си, че няма проблем, вероятно бях пропуснала една точка. След следващото разиграване обаче той обяви, че опонентката ми печели гейма. Тогава вече разбрах, че нещо не е наред“ написа австралийката.

„Знаех, че не съм загубила толкова много точки. Опитах се да споря с него, а той отвърна, че не си спомня как е протекъл геймът, но щом и аз не се сещам, тогава нищо не може да се направи. Спомнях си единствено, че опонентката ми на два пъти изпрати топката далеч в аут. След това както тя, така и съдията твърдяха, че съм допуснала две грешки от бекхенд и една от форхенд. Не успях да се защитя, защото не можех да им кажа как точно съм спечелила останалите си точки“ разказва още Шарма.

„Знаех, че нещо не е наред и затова поисках да видя видео повторение, но ми казаха, че няма такова. След това поисках да говоря с лайнсмена, който е отсъдил грешките на опонентката ми, но ми казаха, че е бил сменен с негов колега и не могат да го върнат. Поставиха ме под напрежение като казваха, че нямам право да бавя играта, тъй като нямам доказателства. Мислех, че полудявам и започнах да се съмнявам в себе си, защото те двамата очевидно си спомняха определени неща, а аз – не. Не знаех какво да правя. Единственото, което можех да кажа на супервайзора беше, че според мен съм спечелила гейма, но единственото ми доказателство бяха двата ѝ пропуска. Чувствах се глупава и безпомощна, защото беше тяхната дума срещу моята“ завършва Шарма.

Тя твърди още, че супервайзорът ѝ е казал да си научи урока и занапред да отделя повече внимание на резултата, отколкото на играта си. Шарма е категорична, че възнамерява да подаде сигнал до WTA и да потърси правата си.