Шест поредни победи за Наоми Осака. Вожняки с нова стъпка към защита на титлата в Пекин

China Open, втори кръг
Наоми Осака – Андреа Петкович 6-2 6-0

Наоми Осака увеличи победната си серия на шест последователни успеха, след като в мач от втори кръг в Пекин надигра Андреа Петкович с 6-2 6-0 за по-малко от един час игра. Бившата №1 завърши мача с пет аса, 21 уинъра и само 11 непредизвикани грешки.

Миналата седмица японката спечели четвърта титла в кариерата си и втора тази година, след като на финала в родния си град Осака надделя над Анастасия Павлюченкова с 6-2 6-3.

Защитаващата титла си в Пекин Каролин Вожняки се нуждаеше от 84 минути, за да елиминира Кристина Макхейл с 6-4 6-0 и да се класира на 1/8-финал срещу Катерина Синякова.

Представянето на датчанката в Пекин е позитивно, след като в края на септември загуби още на старта в Ухан. Шампионката от Australian Open 2018, която страда от ревматоиден артрит и редица контузии през последната година и половина,  опитва да се доближи максимално до най-добрата си форма.