Щутгарт: Осака и Бертенс се класираха за четвърфиналите

Porsche Tennis Grand Prix, осминафинал
Наоми Осака – Су-Вей Хсие 6-4 6-3

Световната №1 Наоми Осака стартира с чиста победа своя сезон на клей. Японката се наложи над опитната Су-Вей Хсие, която я отстрани в последния ѝ мач в Тура в Маями, с 6-4 6-3 и се класира за четвъртфиналите в Щутгарт.

Топ поставената първа трябваше да се брани в мача, като при 1-2 спаси два брейкбола в маратонски гейм. Успя обаче да извлече позитиви от спасеното си подаване и само минути по-късно вече водеше с 40-0 от посрещане. Пробивът бе реализиран и той ѝ стигна за победа в първия сет.

Втората част бе далеч по-комфортна за Осака, която проби на 0 още в откриващия гейм и контролираше събитията на корта през цялото време. Нов брейк при 5-3 сложи край на мача.

В следващия кръг Наоми ще се изправи срещу Дона Векич, която надигра Дария Касаткина с 6-1 7-5 за час и 20 минути.

Седмата в света Кики Бертенс също продължава към следващия етап на надпреварата след оспорван мач срещу Белинда Бенчич. Холандката преодоля опонентката си  с 4-6 6-3 6-4 след два часа на корта.

На четвъртфинал тя очаква Анджелик Кербер или Андреа Петкович.

Анет Контавейт и Анастасия Севастова пък елиминираха съответно Анастасия Павлюченкова (6-3 6-2) и Лаура Зигемунд (6-4 6-3).