Швьонтек отпусна само 2 гейма на Бернарда Пера

Световната №1 Ига Швьонтек започна участието си на турнира в Рим с бърза победа над американската квалификантка Бернарда Пера. Двукратната шампионка във Вечния град имаше нужда от 77 минути на корта, за да преодолее №77 в света след 6-0, 6-2.

За полякинята това бе седма поредна победа, след като в Мадрид стигна до титлата с драматичен успех над Арина Сабаленка на финала. С успеха си над Пера тя изравни Елена Рибакина по победи през годината с 31.

В трети кръг Швьонтек ще срещне Юлия Путинцева, която елиминира Слоун Стивънс след 6-3, 6-2. До момента полякинята има три победи от три мача с тази съперничка.

След рутинния първи сет, Швьонтек имаше повече проблеми във втората част. Тя съумя да пробие за 3-1, но след гейм с осем брейкбола. Оттам насетне съпротивителните сили на съперничката ѝ приключиха.

В края Пера спаси два мачбола при 1-5 и постигна първи пробив в подаването на Швьонтек, но това по никакъв начин не притесни полякинята, която реализира третия си мачбол.

Продължава доброто представяне и на Паула Бадоса, която постигна обрат с 1-6, 6-4, 6-2 над Ема Наваро.