Швьонтек загуби сет в Мадрид, но това не ѝ попречи за място на полуфинал

Ига Швьонтек загуби сет, но това не ѝ попречи да достигне до втори пореден полуфинал в Мадрид. Световната №1 отстрани №11 в схемата Беатрис Хадад Мая след 4-6, 6-0, 6-2 за 2 часа и 29 минути игра.

За полякинята това ще бъде пети полуфинал през годината и общо 15-и на ниво WTA 1000  в кариерата ѝ. В спор за място на финала тя ще срещне победителката от мача между шампионката от 2022-а Онс Жабур и №18 в схемата Медисън Кийс.

В първия сет Швьонтек поведе с 4-1, но бе далеч от най-доброто си ниво и този резултат определено не отговаряше на случващото се на корта. Това се промени, защото Хадад Мая спечели следващите пет гейма.

Фаворитката обаче отговори по много класен начин. Тя повиши нивото си във всяко отношение и със серия от осем поредни гейма до голяма степен пречупи съпротивата на бразилката.

Във втората част Швьонтек загуби общо 12 точки, а в третия сет продължи да доминира.