Силен старт за Радванска в Хонг Конг

Четвъртата поставена в основната схема на турнира в Хонг Конг Агнешка Радванска започна с изразителна победа 6-1 6-2 над участващата с „уайлд кард“ Линг Джън. Полякинята не срещна никакви затруднения и не предостави нито един брейкбол на опонентката си.

Раданска проби за 3-1 в първия сет и затвърди с подаване на 15. Световната №348 нямаше отговор на представянето на опонентката си и в следващите два гейма взе едва 2 точки – 1-6.

Ага реализриа брейк за 2-1 след почивката, а в седмия гейм постигна двоен пробив – 5-2. При този резултат сервираше за победата и след три изпуснати мачбола, от четвърти опит си осигури място във втори кръг.