Симона Халеп превключи на следващо ниво

Australian Open, 1/4-финал
Симона Халеп – Анет Контавейт 6-1 6-1

Симона Халеп превключи на следващо ниво на Australian Open и се наслади на всяка минута на корта срещу Анет Контавейт, налагайки се с 6-1 6-1 за малко над 50 минути игра. Така румънската тенисистка се класира на 1/2-финал в Мелбърн, нейн втори в кариерата и общо осми в турнирите от Големия шлем.

Единствените загуби на Халеп в 1/2-финали от  Шлема са срещу Южени Бушар и Флавия Пенента. Тя има най-много двубои, чиито залог е „мейджър“ финал, на Ролан Гарос – 3.

Бившата №1 не спечели от посрещане първия гейм в мача, а после бе почти перфектна, взимайки 11 от последните 12 части. Тя спечели 80% от точките си на първи сервис и реализира пет пробива. Подобри и баланса си срещу тази опонентка на 3-0.

За победителката следва мач срещу Гарбине Мугуруса, която си гарантира завръщане в топ 20 на рагнлистата, след като победи със 7-5 6-3 Анастасия Павлюченкова.