Симона Халеп за първи път на финал на Уимбълдън

Уимбълдън, 1/2-финал
Симона Халеп – Елина Свитолина 6-1 6-3

Симона Халеп за първи път в кариерата си се класира на финала на Уимбълдън. Бившата №1 надигра Елина Свитолина с 6-1 6-3, като така си осигури за пети път мач за титла на турнир от Големия шлем, а след 1/2-финала определи момента като един от най-големите в кариерата ѝ.

Началото на мача даде обещаваща заявка за свирепа битка. Само в първите два гейма се играха цели 32 точки, като частите продължиха общо 20 минути.  В тях бившата №1 спаси три брейкбола и пропусна два, преди от трета възможност да пробие за 2-0.

Свитолина направи рибрейк, но веднага след това отново загуби подаването си и изостана 1-3. Впоследствие украинката не успя да бъде ефективна от посрещане, а в следващия си сервис гейм не взе точка – 1-5. При този резултат Халеп сервираше за сета, като имаше немалко трудности заради липсата на първи сервис, но след пет пропуснати сетбола успя да сложи края – 6-1.

halep 2

Въпреки резултата сетът бе много оспорван, но Симона бе по-креативна и по-агресивна, като това се оказа ключово.

В първите си три сервис гейма след подновяването на играта Халеп нямаше нито една отпусната точка, а силното ѝ представяне оказа ефект и на самочувствието ѝ когато посреща. Тя дочака момента си в седмия гейм, когато реализира брейк за 4-3, а след това авторитетно затвърди, преди да приключи двубоя от ретур – 6-3.