Симона Халеп започна с двусетова победа в Сингапур

WTA Finals Singapore, „червена група“
Симона Халеп – Мадисън Кийс 6-2 6-4

Симона Халеп започна с победа участието си на Шампионата на WTA в Сингапур, надделявайки над Мадисън Кийс с 6-4 6-2 в двубой от „червената“ група. Румънката имаше известни затруднения при затварянето на мача, но все пак достигна заслужено до победата.

Играта на Халеп чисто и просто е прекрасно противодействие на мощта в ударите на Кийс и румънката още веднъж се възползва от този факт, за да натрупа аванс рано в откриващия сет. Стабилните ретури и класното придвижване на световната №4 отнеха ритъма в играта на дебютантката в Сингапур, която взе първия гейм в мача, но загуби следващите пет.

Кийс все пак успя да спре серията на Халеп и удържа подаването си за 2-5, но нямаше достатъчно бързо решение, което да й позволи да обърне откриващия сет и тя го предаде с 2-6, а статистиката сочеше 18 на сметката на 21-годишната американка. Румънката пък варираше прекрасно с втория си сервис и не допусна нито един брейкбол за всичките 27 минути на първия сет.

Американката сякаш подхождаше твърде амбициозно към някои разигравания и липсата на търпение я изправи пред два брейкбола още в първия гейм след почивката. Кийс все пак отрази първия с мощен сервис, а втория заличи с бекхенд уинър по правата и спечели много важна битка.

Световната №7 веднага  получи подарък за усилията си – първи шанс за пробив на сервиса на Халеп, който обаче пропусна след сбъркан ретур на втори сервис. Финалистката от 2014-а се измъкна и изравни резултата за 1-1, но Кийс скоростно поведе с 2-1 и това накара Халеп да поиска тренски таймаут за консултация с Дарън Кейхил.

Ефектът на съветите на специалиста се усети веднага и Халеп не само проби за 3-2, но и затвърди на нула за 4-2. Кийс обаче не се предаде и върна пробива за 4-4, но силите й не достигнаха да се опита да се добере до обрат и отново загуби подаването си в деветия гейм, след което румънката сложи точка на спора.