Симона Халеп не допусна изненада срещу Риск

Dubai Duty Free Tennis Championships, първи кръг

Симона Халеп – Алисън Риск 6-2, 6-4

Симона Халеп се класира за осминафиналите на турнира в Дубай след победа в два сета над световната №53 Алисън Риск. Румънката изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона и не позволи сервисът ѝ да бъде пробит нито веднъж, като за трети пореден път на загуби откриващия си мач в надпреварата.

В следващата фаза Халеп ще се изправи срещу Паула Бадоса или Елена Русе.

Световната №23 записа повече асове (6-1) и не направи нито една двойна грешка, като в същото време спечели 79% от точките си на първи сервис (31/39). Халеп оползотвори само три от 11-те си шанса за пробив (27%), но това бе напълно достатъчно, тъй като Риск не успя да реализира нито един от двата си брейкпойнта.

Риск спечели на нула първия гейм, но веднага след това мачът придоби много неприятен за американката развой. Халеп се движеше чудесно по корта, като редуваше атаки с форхенд и много прецизни къси топки, на които нейната опонентка не успяваше да противодейства. Румънката загуби само три точки в следващите пет гейма и по този начин на практика реши сета, като в крайна сметка приключи първата част при 6-2 в своя полза.

Силната серия на Халеп продължи и тя реализира ранен пробив за 2-0 във втората част. Двукратната шампионка от Големия шлем можеше да увеличи преднината си, но в третия гейм пропусна цели седем брейкпойнта и позволи на Риск да върне интригата. Осъщественият от Халеп пробив обаче се оказа последният в мача и тя успя да съхрани преднината от два гейма, триумфирайки с 6-2, 6-4 след 70 минути на корта.