Стосър стартира успешно, Лизицки и Витхьофт с безпроблемни победи

Уимбълдън, I кръг

Саманта Стосър – Магда Линет 7-5 6-3

Саманта Стосър не започна участието си на Уимбълдън по възможно най-убедителния начин, но все пак отстрани полякинята Магда Линет с резултат 7-5 6-3. По-опитната от двете срещна сериозен отпор в началото, но после намери правилния ритъм в играта си и продължи в следващия кръг.

Линет влезе в мача с голям хъс и беше много енергична, което до някаква степен изненада Стосър, която обаче успя да направи брейк в четвъртия гейм на първия сет – 3-1. Но той веднага беше върнат, когато поставената под №14 в основната схема на два пъти сгреши от форхенд при изоставането от 30-40 – 3-2. При 5-4 в своя полза, австралийката стигна до два брейкбола, които щяха да означават и сет за нея, ако обаче беше успяла да пробие. Това не се случи и така Магда Линет изравни – 5-5. При следващото нейно подаване сценарият се повтори, но с разликата, че този път тя бе пробита.

Играта на австралийката през втория сет беше много вариативна и това отказа съперничката й, която вече предусещаше падението си. Стосър пробив в четвъртия гейм, а след като при подаването си спаси един брейкбол, затвърди брейка – 4-1. До края на мача и двете тенисистки не сгрешиха при сервис геймовете си и това означаваше 6-3 и победа за Саманта Стосър.

В останалите мачове, които свършиха, Яна Чепелова успя да се справи с Мариана Дуке-Мариньо след 7-5 7-5, а Дариа Касаткина се развихри в първия сет от мача си срещу Виктория Дювал и въпреки че намали оборотите в края, успя да спечели в два сета – 6-0 7-5. Победителката чака изхода от срещата Лара Аруабарена/Олга Говорцова.

Забине Лизицки пък прегази Шелби Роджърс с 6-1 6-3 и ще играе в следващия кръг със Саманта Стосър. Карина Витхьофт също започна успешно представянето си на Уимбълдън. Тя не срещна никакви трудности срещу Ирина-Камелия Бегу – 6-1 6-4. Сайсай Джън отпадна от Мария Сакари след 3-6 2-6, така чака изхода от срещата – Винъс Уилямс/Дона Векчич.