Стрицова надви над шампионката от Нотингам, Кербер с измъчена победа

Aegon Classic, I кръг
Барбора Стрицова – Каролина Плишкова 6-4 7-6(7)

Барбора Стрицова спря победоносния поход на трева, който сънародничката й Каролина Плишкова започна още в Нотингам. Поставената под №8 в основната схема чехкиня отпадна в първия кръг в Бирмнигам с 4-6 6-7(7).

Стрицова започна вихрено и взе пет поредни гейма, за да поведе 5-0. Плишкова беше стъписана в началото, но не падна духом, печелейки следващите четири гейма. Когато обаче беше най-близо до изравняването и евентуален обрат, противничката й записа бърз сервис гейм на нула и взе сета.

Голямата драма се разигра след почивката, когато и двете си размениха по един брейк за 1-1. След това тенисистки промениха тактиката си и мачът стана с напълно изравнени сили. Никоя не сгреши при подаване, а след четвъртия гейм почти не се забелязваше някоя от чехкините да доминира. При изоставане от 4-5 Плишкова спаси 5 мачбола и изравни резултата. Стрицова продължи да притиска съперничката си, но така и не правеше решаващата крачка. След 6-6 се стигна до тайбрек. Сценарии, който беше много познат на поставената под №8, която триумфира в Нотингам, измъквайки се винаги на косъм. Този път обаче не успя.

В друг мач поставената под №2 Анджелик Кербер изигра труден мач срещу Шуай Пън, но се изпъкна с резултат 7-6(3)  6-5. Андреа Петкович пък мина през  Магда Линет  в два бързи сета – 6-4 6-2.