Свитолина даде само три гейма на Родина в Тайпе, Янкович отпадна

Taiwan Open, първи кръг

Елина Свитолина – Евгения Родина 6-0 6-3

Йелена Янкович – Коруми Нара 7-6(4) 5-7 4-6

Топ поставената на Taiwan Open Елина Свитолина стартира участието си на високи оборотни и се нуждаеше от 60 минути, за да победи с 6-0 6-3 Евгения Родина.

Украинката влезе в мача без никакво колебание и след бърз сервис гейм, поведе 2-0, материализирайки още първия си брейкбол, до който стигна. Сценарият се повтори в четвъртия гейм, когато рускинята изостана 30-40 на свое подаване, а опонентката й отново се възползва от възможността, демонстрирайки 100% успеваемост на точките за пробив – 4-0.

До края всичко бе ясно и двете доиграха сета, като Родина така и не съумя да спаси „геврека“.

След почивката поставената под №1 в основната схема отново успя да поведе с 2-0 гейма, а този път реши да не полага допълнителни усилия, търсейки разгром, и благодарение на солидната си игра ранният брейк бе напълно достатъчен, за да й осигури крайната победа – 6-3.

Във втори кръг Свитолина ще играе с Шелби Роджърс или Онс Джабер, които в понеделник се справиха съответно с Я-Суан Ли и Никол Гибс.

Йелена Янкович приключи участието си в Тайпе след загуба от Коруми Нара в три сета 7-6(4) 5-7 4-6. Победителката ще срещне във втори кръг Жу Лин, която отстрани Магда Линет 6-3 5-6 6-4.

Още резултати: Шуай Пън – Сайсай Джън 6-2 6-2; Каролин Гарсия – Марина Еракович 6-3 6-2; Луцие Шафаржова – Александра Крунич 6-3 6-4; Саманта Стосър – Данка Ковинич 6-2 6-4;