Свитолина с първа титла за сезона след експресен финал в Бризбън

Brisbane International, финал
Елина Свитолина – Алиаксандра Саснович 6-2 6-1

Елина Свитолина постигна категорична победа на финала в Бризбън, налагайки се с 6-2 6-1 над Алиаксандра Саснович за малко над час игра.

Свитолина започна много уверено и проби за 2-0, а после затвърди. Саснович не успяваше да вкара първи сервис в голяма част от случаите и това определено не ѝ помагаше. 88-ата в света запази надежди, след като в четвъртия гейм навакса пасив от 0-40, за да вземе подаването си – 1-3.

Елина Свитолина не срещаше особени затруднения в подаванията си и това ѝ даваше възможност да хвърля повече сили при посрещане. Саснович сервираше за оставане при 2-5, но изостана 15-40 и предаде гейма и сета – 2-6.

svitolina

Украинката откри сметката си във втория гейм с подаване на 30. Световната №6 отлично се защитаваше и преминаваше в неудържими контраатаки. Тя изпусна брейкбол при 30-40 във втория гейм, но стигна до втори и с ретур уинър го материализира – 2-0.

Саснович за първи път в мача докара до дюс гейм, в който посреща, но така и не стигна до нещо по-сериозно – 0-3. Опонентката ѝ продължи да я надиграва и постигна двоен брейк за 4-0, който затвърди без да отпуска точка – 5-0. При 5-1 Свитолина сервираше за титлата и бе безкомпромисна – 6-1.