Тиендзин: Плишкова си осигури място във финала след само час на корта, очаква я Гарсия

Tianjin Open, полуфинал
Каролина Плишкова – Тимеа Бачински 6-2 6-1

Каролина Плишкова имаше нужда от точно час, за да си осигури място във финала на турнира в Тиендзин. Чехкинята се справи с опитната Тимеа Бачински с категоричното 6-2 6-1.

Двубоят вървеше равностойно и без пробиви до 3-2 в първия сет за Плишкова, когато бившата номер едно влезе в серия и спечели 9 от последните 10 гейма. Това бе и пета поредна победа за чехкинята в съперничеството й с Бачински, като за последно тя отстъпи в Рим през 2015 г.

Плишкова, която загуби едва 8 точки на собствен сервис днес, ще се изправи срещу Каролин Гарсия в търсене на своята 12-а титла от турнири на WTA. Французойката се наложи над Су-Вей Хсиех във втория полуфинал с 6-3 6-4.