Топ поставената Павлюченкова вече е четвъртфиналистка в Рабат

Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem, осминафинал
Анастасия Павлюченкова – Екатерина Макарова 6-2 7-5

Анастасия Павлюнкова удъра на щурма на Екатерина Макарова във втория сет и успя да запише чиста победа с 6-2 7-5 в руския осминафинал в Рабат. „Често се случва, когато една тенисистка изостава в резултата и няма нищо да губи, тя започва да атакува и да рискува повече – обясни поставената под №1 в схемата. – Концентрацията ми спадна в един момент и играта ми стана по-пасивна, но в крайна сметка намерих пътя към победата.“

Павлюченкова проби още в първия гейм на мача и комфортно затвори откриващия сет с 6-2. Тя поведе с 3-1 и след почивката и мачът на пръв поглед се насочваше към бърза развръзка, когато Макарова заигра далеч по-вдъхновено и обърна до 5-3. Павлюченкова обаче възстанови фокуса си и отговори на серията със серия, приключвайки мача със 7-5.

Рускинята продължава напред срещу Лоурън Дейвис. Още резултати: Кики Белис – Тимеа Бачински 6-7(3) 7-5 7-5, Татяна Мария – Ярослава Шведова 6-3 6-4, Дария Гаврилова – Елис Мертенс 6-2 6-1.