Цибулкова с първи успех след сватбата, Белис достигна дебютен четвъртфинал в тура

Поставената под №2 в схемата Доминика Цибулкова се класира за четвъртфиналите на турнира Bank of the West Classic след трудна победа със 7-6(3) 6-3 над Уршула Радванска.

Тенисистката от Словакия изигра първия си мач от четвъртфиналното си отпадане на Уимбълдън от по-голямата сестра на полякинята – Агнешка Радванска. Между двата турнира Доминика сключи брак с приятеля си.

„Трябва да призная, че преди няколко дни бях на другия край на света и играех на различна настилка, така че не беше никак лесно“, заяви Цибулкова.

Тя започна много силно и не показваше никакви колебания. Това доведе до 5-2 в нейна полза, но Радванска успя да докара нещата до тайбрек. В дългия гейм Цибулкова отново поведе с 5-2 и този път не изпусна аванса си. Втората част бе значително по-лесна, но двете съпернички на два пъти си размениха пробиви, преди бившата №10 в света да приключи мача.

На четвъртфиналите Цибулкова ще играе с Мисаки Дой и при победа ще се завърне в Топ 10 на световната ранглиста за първи път от началото на миналата година.

Катрин Белис продължава с победите и се поздрави с 4-6 6-4 6-3 над Саша Викъри, за да дебютира на четвъртфинал на ниво WTA. Белис се появи на сцената преди две години, когато победи Цибулкова в Маями и достигна до третия кръг на турнира. Тогава бе спряна от Серина Уилямс, а сега ѝ предстои нова среща с фамилията – с топ поставената Винъс.

Алисън Риск взе нова трудна победа, елиминирайки квалификантката Aта Богдан с 3-6 6-2 6-4. В опит да достигне първия си полуфинал румънката спаси 5 мачбола, преди да бъде пречупена.

Риск ще се изправи срещу Коко Вандевеге, четвърта поставена, която обърна Никол Гибс след загубата на първия сет – 2-6 6-4 6-2.