В четвъртината на Томова в Лион: Победи за Гарсия и Ван Уйтванк

Open 6ème Sens, първи кръг
Каролин Гарсия – Грет Минен 6-4 1-6 7-6(5)
Алисън ван Уйтванк – Катржина Кава 6-1 6-3

Каролин Гарсия спечели много труден мач в първия кръг на турнира от категория International в Лион. Французойката надделя над Грет Минен с 6-4 1-6 7-6(5) и продължава срещу Яселин Бонавентура, а в четвъртината на световната №46 е и първата ни ракета Виктория Томова.

В първия сет и двете тенисистки вкарваха малко над половината от първите си сервиси в игра, но Гарсия беше по-ефективна. Това ѝ донесе преимущество, макар да пропусна четири брейкбола още в първия гейм.

Впоследствие французойката отрази две опасности в шестия гейм, за да изравни за 3-3, а решителният момент дойде малко по-късно. Световната №46 проби за 5-4 след гейм на 15, а после се възползва от третия си сетбол, за да поведе с 6-4.

След паузата световната №103 се възползва от едва 17% спечелени точки на втори сервис от страна на Гарсия и спечели първите пет гейма, като същевременно спаси пет брейкбола. Накрая сервираше за частта и отрази още три, за да върне паритета след 6-1.

В третата част двете си размениха по пробив, а Гарсия стигна до два мачбола при 6-5. Не ги оползотвори, но в тайбрека беше по-добра в ключовите моменти и спечели мача след 7-5 точки в дългия гейм.

Малко по-рано Алисън ван Уйтванк даде победен старт на участието си в Лион след успех над Катржина Кава с 6-1 6-3. Така белгийката очаква победителката от двубоя между първата ни ракета Виктория Томова и полякинята Магдалена Фрех. Той ще се играе във вторник, като е втори в програмата на корт №1.

Още резултати: Ализе Корне – Антония Лотнер 7-5 6-0; Жаклин Кристиан – Присила Хон 6-2 6-0; Ирина Мария Бара – Тимеа Бабош 6-3 6-7(2) 6-4; Яселин Бонавентура – Марта Костюк 6-4 6-4.