Вандеуей се разправи с Павлюченкова за 67 минути в Станфорд

Bank of the West Classic, четвъртфинали
Коко Вандеуей – Анастасия Павлюченкова 6-2 6-3

Коко Вандеуей буквално прегази Анастасия Павлюченкова с 6-2 6-3 и заслужи мястото си на полуфиналите на Bank of the West Classic. Американката все още няма загубен сет в тазгодишното издание на турнира в Станфорд и спечели осма победа в последните си 10 мача.

Вандеуей просто бе по-добрата тенисистка на корта днес и приключи битката за едва 67 минути. Тя наниза серия от пет поредни гейма в откриващия сет и сравнително лесно го затвори с 6-2. Павлюченкова я спря на миналогодишния Уимбълдън, но в Станфорд в нито един момент не изглеждаше, че дори има шанс да се бори за успеха.

Американката проби веднага след почивката и без да дава нито един брейкбол на съперничката си се придвижваше към победата. Вандеуей затвори мач с още един пробив за 6-3 и очаква на полуфинала Петра Квитова или Кики Белис.