Виктория Азаренка се класира за 1/4-финалите в Острава след обрат срещу Крейчикова

J & T Banka Ostrava Open (Острава), 1/8-финал

Виктория Азаренка – Барбора Крейчикова 2-6, 6-2, 6-1

Виктория Азаренка се класира за 1/4-финалите на турнира на WTA в Острава след победа в три сета над представителката на домакините Барбора Крейчикова. Мачът започна с гейм за Азаренка, но след това Крейчикова изненада много неприятно световната №14, като започна да играе много агресивно и уверено. Този подход донесе успех на чехкинята и тя осъществи пробив, след който поведе с 3-1.

В петия гейм Азаренка спаси две поредни точки за пробив и намали изоставането си, но Крейчикова вече бе намерила ритъма си и продължи да доминира до края на сета. Чехкинята отново направи серия от три поредни гейма, а в оказалият се последен в сета осми гейм 85-тата в света се наложи на нула и по този начин спечели категорично сета с 6-2.

Крейчикова бе на път да продължи силната си серия в началото на втория сет, но Азаренка отново отрази две точки за пробив и спечели гейма. Крейчикова обаче изравни, а в следващия гейм на три пъти достигна до точка за пробив, но Азаренка отново показа железни нерви и се измъкна от трудната ситуация, повеждайки с 2-1.

Тази тенденция се запази и в следващите два гейма. Крейчикова стигнаобщо до три точки за пробив, но не реализира нито една от тях. Азаренка се възползва максимално от колебливата игра на съперничката си в тези толкова ключови моменти и не след дълго преднината на белорускинята вече бе 4-1.

Крейчикова намали пасива си като спечели шестия гейм, но в седмия отново пропусна точка за пробив и Азаренка поведе с 5-2. Осмият гейм също бе доста оспорван, но финалистката на тазгодишния US Open отново показа повече хладнокръвие и оформи крайното в сета 6-2.

Третият сет започна с гейм на сметката на Азаренка, но след това белорускинята пропусна две поредни точки за пробив и позволи на Крейчикова да изравни. До края на срещата обаче двукратната шампионка на Australian Open не показа повече колебания и доминираше категорично над своята опонентка. Азаренка си върна водачеството след гейм на нула, след което спечели още четири безответни гейма и приключи сета при 6-1 в своя полза, като по този начин стигна до победата след два часа и петнадесет минути игра.

В следващата фаза Азаренка ще се изправи срещу победителката от мача между Каролина Мухова и Елиза Мертенс, която днес елиминира Аманда Анисимова.