Жабур и Азаренка достигнаха осминафиналите в Чарлстън

Credit One Open Charleston, втори кръг

Виктория Азаренка – Слоун Стивънс 3-6, 6-3, 6-2

Онс Жабур – Леся Цуренко 6-3, 6-3

Виктория Азаренка се класира за осминафиналите на WTA 500 турнира в Чарлстън, след като спечели битката на „мейджър“ шампионките със Слоун Стивънс. Американката спечели първия сет, но впоследствие бившата №1 вдигна значително нивото и заслужи мястото си в следващата фаза.

Там нейна опонентка ще бъде Анна Калинская.

Стивънс и Азаренка си размениха по един пробив в началото, след което американката реализира нов брейк и натрупа аванс от 4-2. Бившата №1 върна интригата с пробив на нула в седмия гейм, но представителката на домакините отново взе инициативата и спечели сета с 6-3.

Вторият сет започна много по-добре за Азаренка, която успя да натрупа аванс от 3-0. Стивънс върна интригата, намалявайки изоставането си само на един гейм, но впоследствие беларускинята си върна контрола върху сета и направи резултата 5-2 в своя полза. Тази разлика се запази до края на сета и Азаренка се наложи с 6-3.

Азаренка проби първа в заключителния сет, но Стивънс веднага върна жеста и направи резултата 2-2. Това обаче бе последният позитивен момент за американката в двубоя. Световната №18 не даде повече геймове до края и триумфира с 3-6, 6-3, 6-2 след 2 часа игра.

В последния мач за деня Онс Жабур започна участието си в турнира с победа над Леся Цуренко. Тунизийката пропусна три брейкпойнта в откриващия гейм, но въпреки това започна вихрено мача и реализира два поредни пробива, повеждайки комфортно с 5-0. Цуренко обаче демонстрира борбеност, като спаси три сетбола, след което проби и намали резултата на 5-3. Втората поставена обаче прекъсна серията на опонентката си с гейм на нула и спечели първия сет.

В първите три гейма от втората част никоя от опонентките не спечели подаването си, като Жабур първа успя да затвърди своя пробив и поведе с 3-1. При 4-2 двукратната финалистка от Големия шлем можеше окончателно да убие интригата, но Цуренко спаси две точки за пробив и спечели подаването си. Световната №5 обаче продължи да доминира и завърши мача с нов брейк за крайното 6-3, 6-3.

Следващата опонентка на Жабур ще бъде Линда Фрухвиртова или Керълайн Доулхайд.