Винъс и Квитова достигнаха III кръг на US Open

US Open, II кръг
Винъс Уилямс – Осеан Доден 7-5 6-4

Винъс Уилямс победи в последователни сетове Осеан Доден 7-5 6-4 в мач от II кръг на US Open и продължава напред в турнира.

48-ата в света бе притисната още в първия си сервис гейм, но заличи пасив от 15-40 и изравни за 1-1. Доден обаче трудно се справяше с напрежението и в шестия гейм изостана 0-40, а Винъс този път реализира възможността – 4-2.

Бившата №1 изпусна сетбол в осмия гейм, а при 5-3 сервираше за частта, но изненадващо предаде подаването си и върна интригата – 5-4. Уилямс обаче се мобилизира, осигури си поне тайбрек с гейм на нула за 6-5, а след това продължи серията си от поредни спечелени точки, за да поведе 40-0 от посрещане и материализира втория сетбол – 7-5.

Вторият сервис на френската тенисистка стана лесна плячка за американката във втория сет Винъс дръпна 3-0. В четвъртия гейм Доден се изправи пред топка за двоен брейк, като бе спечелила едва 9% (1/11) от точките на втори сервис. Уилямс обаче пропусна брейкбола – дюс, а в крайна сметка опонентката ѝ откри сметката си – 1-3.

При 5-3 Уилямс сервираше за победата, но изостана 0-40. Успя да отрази две от топките за рибрейк, но на третата не подсигури втория си сервис и направи двойна грешка – 5-4. В десетия гейм всичко приключи, когато американката поведе 40-0 и изстреля ретур уинър на мачбола.

В III кръг продължава и Петра Квитова, която бе категорична срещу Ализа Корне 6-1 6-2. Юлия Гьоргес отстрани Сайсай Джън 6-2 6-1, Мария Сакъри се справи с Арина Радионова 7-5 6-3, а Луцие Шафаржова спря Анет Контавейт 6-7(5) 6-1 6-4.

Още резултати: Ашли Барти – Алиаксандра Саснович 6-1 7-6(7), Магдалена Рибарикова – Кристина Плишкова 7-6(4) 7-6(3), Александра Крунич – Айла Томлянович 6-3 6-2, Дона Векич – Шуай Пън 6-0 6-2, Анастасия Севастова – Катерина Козлова 6-4 6-4.