Винъс не издържа срещу Бачински и отпадна от Ролан Гарос

Ролан Гарос, 1/8-финал
Тимеа Бачински – Винъс Уилямс 5-7 6-2 6-1

Тимеа Бачински достигна за трета поредна година до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 30 швейцарка победи десетата в схемата Винъс Уилямс с 5-7 6-2 6-1 след 2:12 часа игра.

Победителката, която след четири дни ще навърши 28 години, започна силно мача и поведе с 5-1, но след серия от шест поредни гейма финалистката през 2002 година Уилямс стигна до обрат в първия сет.

До края Бачински доминираше, като спечели 10 от последните 11 гейма, за да триумфира срещу 36-годишната американка, която допусна цели 45 непредизвикани грешки срещу 29 на съпреничката си.

В търсене на втори полуфинал след 2015 година швейцарката ще се изправи срещу представителката на домакините Кристина Младенович.