Винъс обърна коравата Пън и вече е на четвъртфинал

BNP Paribas Open, осминафинал
Винъс Уилямс – Шуай Пън 3-6 6-1 6-3

Винъс Уилямс продължава страхотната си серия на BNP Paribas Open и вече е четвъртфиналистка, след като заслужи обрат с 3-6 6-1 6-3 над коравата Шуай Пън.

Пън, която в миналия кръг тотално обезличи Агнешка Радванска, днес потегли силно и проби още в първия гейм на мача. Уилямс успя да възстанови равенството до 2-2, но веднага допусна нов брейк и повече не успя да се върне в сета, като го предаде с 3-6.

Винъс подобри чувствително ретурите си през втората част, започна да контролира разиграванията от форхенд и веднага поведе с 2-0. Сетът сякаш се реши в третия гейм, който бе изключително оспорван и изтощителен, но американката в крайна сметка си осигури втори брейк в подаването на Пън и това пречупи съпротивата на китайката, а бившата №1 в света скоростно фиксира резултат 6-1 на таблото.

Битката започна при изключително изравнени сили в третия сет, само че все пак Пън първа се добра до пробив за 3-2. Винъс обаче реагира като голяма шампионка и не само веднага изравни резултата, но и наниза общо четири поредни гейма до крайно 6-3, с което си осигури място в четвъртфиналите и очаква Анджелик Кербер или Елена Веснина.