Винъс се превърна в най-старата тенисистка в IV кръг на Уимбълдън от 1994 г. насам

Wimbledon, III кръг
Винъс Уилямс – Наоми Осака 7-6(3) 6-4

37-годишната Винъс Уилямс победи Наоми Осака със 7-6(3) 6-4 и освен да се класира на 1/8-финал на Уимбълдън, 5-кратната шампионка в надпреварата се превърна и в най-възрастната тенисистка, достигала този етап от турнира от 1994 г. насам.

Американката проби в четвъртия гейм за 3-1 и взе подаването си след това без особени затруднения – 4-1. Опонентката й обаче влезе в серия от три поредни гейма изравни – 4-4.

В деветия гейм 5-кратната шампионка в турнира демонстрира безупречен начален удар, но с абсолютно същото й отвърна Осака. Уилямс си осигури поне тайбрек без да отпуска точка, а след това докара до дюс дванадесетия гейм, но нищо повече – 6-6.

В дългия гейм Винъс изостана 0-3, но взе 5 поредни точки. При 3-5 пък Осака прати ретур на втори сервис в аут. При 6-3 Уилямс имаше сетбол от посрещане и го материализира – 7-6(3).

59-ата в света се противопостави сериозно на именитата си съперничка след подновяването на играта, но не смогна на темпото й. Осака извади труден втори гейм, в който отрази брейк, но в седмия не успя да се спаси – 3-4.

Уилямс сервираше за победата при 5-4 и не трепна.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.