Винъс Уилямс не остави шанс на Азаренка на старта в Лексингтън, Стивънс отпадна

Top Seed Open, първи кръг

Винъс Уилямс – Виктория Азаренка 6-3, 6-2

Винъс Уилямс победи Виктория Азаренка в очаквания с най-голям интерес мач от първия кръг на турнра на WTA в Лексингтън, Кентъки.

Първият сет започна доста равностойно, но при резултат 2-2 Уилямс реализира пробив, който се оказа решаващ, повеждайки с 5-2. Азаренка върна един гейм, но американката не изпусна контрола върху сета и го приключи при 6-3 в своя полза.

Вторият сет започна със смазващо превъзходство на Уилямс, която поведе с 4-0 и в този момент вече нямаше съмнение коя ще бъде победителката в мача. Азаренка опита да отвърне на удара и намали пасива си до 2-5, но вече нищо не можеше да спре Уилямс, която спечели осмия гейм, а заедно с него и мача.

Така във втория кръг ще видим „семеен“ сблъсък между двете сестри Уилямс. Това ще бъде 31-ви мач между тях, като до момента балансът е 18:12 победи в полза на Серина.

Междувременно първата сензация в турнира стана факт след като шампионката на US Open за 2017 г. Слоун Стивънс изненадващо загуби с 3-6, 3-6 от квалификантката Лейла Фернандес. Така 17-годишната канадка е на път да се превърне в кошмар за Стивънс, тъй като преди няколко месеца успя да я победи и на 1/8-финалите в Монтерей (6-7, 6-3, 6-3). Това бе и последният мач на Стивънс преди паузата в Тура.