Винчи обърна Янкович в Бризбън, Бенчич смаза Ерани

Brisbane International
Йелена Янкович – Роберта Винчи 3-6 6-2 6-4

Роберта Винчи подсказа, че може да превърне достигнатия финал на US Open и великолепната победа над Серина Уилямс в мотивация за един много силен сезон 2016. Италианката започна турнира в Бризбейн срещу Йелена Янкович и макар бившата №1 в света да показа добра форма, Винчи изтръгна успеха с 3-6 6-2 6-4 след 2 часа и 17 минути на корта.

Сръбкинята проби още в първия гейм на мача и въпреки че допусна моментален рибрейк, удари още два пъти подаването на съперничката си до края на откриващия сет и го затвори с 6-3. Винчи потегли хладнокръвно след почивката и поведе с 3-1, а при 4-2 проби след гейм с цели 20 разигравания. Италианката спечели и надлъгването в решителния сет, където се добра до брейк за 3-2, а до края на двубоя отрази два шанса за връщане на пробива и си осигури мач с Доминика Цибулкова във втори кръг.

Сара Ерани обаче не успя да се присъедини към своята сънародничка, защото загуби още на старта с катастрофалното 1-6 2-6 от Белинда Бенчич. Италианката не спечели нито един път подаването си в целия мач и логично напусна турнира. Бенчич пък продължава срещу квалификантката Саманта Крауфорд, която в първия си мач в Бризбън отстрани Цветана Пиронкова, а днес записа и победа в основната схема с 6-4 6-4 над австралийката Присила Хон.

В друга среща от първия кръг Карла Суарес Наваро не се затрудни с Айла Томлянович за крайното 6-1 6-2. Испанката очаква Саманта Стосър, която навакса изоставане от 0-3 в решителния сет, за да отстрани квалификантката Яна Чепелова с 6-4 3-6 6-4.