Возняцки даде само два гейма на Бушар в Хонг Конг

Каролине Возняцки се класира за втори кръг на турнира в Хонг Конг след успех 6-1 6-1 срещу Южени Бушар. Победителката изигра солиден мач и не срещна сериозен отпор през по-голямата част от двубоя.

Бившата №1 стигна до три поредни брейкбола във втория гейм, но пропусна възможностите си и канадката изравни – 1-1. Проблемите за Бушар обаче се завърнаха в следващия случай, когато трябваше да подава, като този път спаси две поредни точки за пробив, но на третата отстъпи – 1-3.

Каролине затвърди за 4-1, а в шестия гейм поведе 40-15 и този път още на първата точка за пробив взе подаването на опонентката си. При 5-1 Возняцки сервираше за сета и го взе – 6-1.

Световната №6 започна силно втория сет и поведе 2-0. В третия гейм стигна до топка за двоен брейк и я материализира, а после покачи на 4-0 без да отпуска точка.

При 5-0 датчанката сервираше за победата, но изостана 15-40 и не успя да навакса. В следващата част все пак стигна до мачболи, а след като пропусна от първи опит, затвори мача от втори – 6-1.

Още резултати: Елина Свитолина – Зарина Диас 6-4 7-6(2); Анастасия Павлюченкова – Тимеа Бабош 6-4 6-4; Дженифър Брейди – Миса Егучи 6-3 6-0;