Возняцки мина през Радванска в Доха и отпразнува 45-а победа над Топ 10

Qatar Total Open, II кръг
Агнешка Радванска – Каролине Возняцки 7-5 6-3

Две от първите четири поставени в схемата на Qatar Total Open вече са аут от турнира още преди четвъртфиналите. По-рано днес Анджелик Кербер се срина срещу Дария Касаткина, а няколко часа по-късно Агнешка Радванска капитулира с 5-7 3-6 в двубоя с Каролине Возняцки.

Возняцки и Радванска, които са добри приятелки извън корта, по традиция изиграха изключително оспорван мач, но датчанката имаше очевидно предимство в ключовите моменти и в крайна сметка спечели 73 точки срещу 57 за съперничката й. Каро записа и 45-а победа над топ 10 съпернички, докато за Радванска (№6 в ранглистата) това е най-лошото представяне в Доха от 2011-а насам.

Мачът потегли с по един разменен пробив, а Возняцки отрадна първия сет с късен брейк за 6-5 гейма, след който взе лесно подаването си и фиксира резултат 7-5 на таблото. Каро проби и веднага след почивката в изключтелно оспорван гейм с три пропуснати брейкбола. Датчанката веднъж се върна от 15-40, за да поведе с 4-2 и завърши мача с още един пробив за 6-3.

Каро ще се срещне на четвъртфинал с Лоурън Дейвис, която елиминира Елена Веснина със 7-5 6-2.