Янкович приключи с участието си на Ricoh Open, Бенчич победи в драматичен мач

Ricoh Open, II кръг

Йелена Янкович – Евгения Родина 7-6(2) 1-6 4-6

Световната №24 Йелена Янкович бе спряна по пътя си към четвъртфиналите от рускинята Евгения Родина с резултат 7-6(2) 1-6 4-6. Началото на двубоя предвещаваше как ще протече цялата среща – с много трудности за сръбкинята. Тя едва взе подаването си в първия гейм, давайки 3 брейкбола на съперничката си. Неефективността на Янкович от сервис продължи и тя допусна пробив в петия гейм и изостана с 3-2. Родина обаче също допусна брейк за 3-3.

Янкович все пак взе първия сет с много трудности и след тайбрек, но играта й се срина във втория, за да го загуби с 6-1.  В третия сет сръбската тенисистка се бори докрай, но качеството на тениса, който игра, не  беше достатъчно високо. При почти всичките й подавания Евгения Роднина стигаше до брейкбол и на два пъти се възползва, което беше достатъчно за 6-4 и победа в мача.

Световната №8 Белинда Бенчич участва в труден мач срещу Варвара Лепченко, завършил 3-6 6-3 6-2

Първият сет в мача бе за Лепченко. Американката от узбекски произход започна стабилно, а при резултат 2-1 в нейна ползва тя разполагаше на пет пъти с брейкбол. В крайна сметка, успя от последния опит и именно този ключов момент реши сета.

Бенчич отговори подобаващо във втория сет, повеждайки 2-0 гейма. Съперничката й обаче успя да върне пробива, а с това и интригата в мача. Освен всичко останало, Лепченко имаше и психологическо преимущество.

Швейцарката запази присъствие на духа и започна максимално да затруднява американската си опонентка. Световната №8 водеше с 4-3 и проби за 5-3, след което спечели подаването си и изравни резултата. Натрупала нужната инерция, тя категорично взе и третия сет с 6-2.

На четвъртфиналите Бенчич ще играе с Виктория Голубич, която победи Риса Озаки в два сета – 6-4 6-2.

В останалия мач Катерина Козлова победи Йелена Остапенко с резултат 7-5 6-2 и ще играе на четвъртфинал срещу американката Мадисън Бренгъл.